Ako docieliť, aby dcérka vydržala 3 hodiny bez mlieka?

Zodpovedané
8. aug 2023

Dobrý deň,

moju 10-mesačnú dcérku čaká ultrazvuk bruška a lekár ma informoval, aby pred týmto vyšetrením nejedla 3 hodiny. Je však plne dojčená a počas dňa si pýta mlieko každú 1,5 hodinu. V noci vydrží maximálne 2,5 hodiny.

Ako docieliť, aby dcérka vydržala 3 hodiny bez mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne - neviem. Nie je na to žiadny "správny návod". Pokiaľ je to naozaj z dôvodu vyšetrenia nevyhnutné, nedá sa nič robiť.

V 10. mesiacoch však už svoje dieťa poznáte a viete ako na neho, kedy je sýtejšie, či sa dojčí z hladu alebo z iných dôvodov.

Určite dostáva príkrmy, takže v ten daný deň skúste nakŕmiť a nadojčiť 3 hodiny pred zákrokom a potom robte všetko, aby zákrok mohol prebehnúť.

Možno to nebude jednoduché a bude to ťažké. Na jeden deň jednoducho narušíte "prirodzené dojčenie" a bábätko bude chvíľu frustrované. Ihneď po zákroku nakŕmite a všetky problémy zmiznú.

Veľmi držím palce, aby všetko prebehlo čo najlepšie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová