Ako efektívnejšie môžem nadojčiť týždňové bábo?

Zodpovedané
3. feb 2020

Dobrý deň,

naša dcérka má vyše týždňa a krásne spáva, papá a pekne priberá. Večer okolo šiestej začína byť čulá a začína kolotoč prebaľovania, kŕmenia a upokojovania. Trvá to do polnoci, niekedy do tretej rana.

Jediný moment kedy zatvori počas tohto obdobia oči je kojenie. Automaticky sa na prsníku upokojí a zaspí. Musím ju stále jemne budiť, aby sala.

Aj po hodine na prsníkoch nie je po kojení spokojná. Po chvíli si začne žužľať ruky.

Ako efektívnejšie môžem dcérku nadojčiť?

Má zmysel ju prebudiť počas dňa, nakŕmiť ju a povenovať sa jej?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

máte zdravé a krásne dojčené bábätko. Dievčatko má ešte len týždeň a toto je úplne a normálne správanie. Bábätko ešte nerozlišuje medzi dňom a nocou, je a spí podľa svojho vlastného harmonogramu. Pokúste sa prispôsobiť a počkajte. Počas šestonedelia sa postupne režim upraví a všetko sa zrovná.

Odporúčam dojčiť v sacej polohe. Prípadne dojčiť tak, že ak vidíte, že bábätko zaspáva, vystriedate prsia. Pokojne aj niekoľkokrát počas jedného dojčenia.

Gratulujem a držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová