Ako liečiť trhlinky pod bradavkou?

Zodpovedané
28. jan 2020

Dobrý deň,

mám 1,5 ročnú dcérku, ktorú dojčím od narodenia na požiadanie. Stále je to pomerne často, hlavne v noci. Už dlhšie mám okolo bradaviek červené fľaky. Presne kopírujú miesto, kde má malá pusinku počas dojčenia.

Posledné dni sa mi však na spodnej strane objavili trhlinky a odvtedy mi dojčenie spôsobuje dosť silné bolesti. Natieram si to mastičkou na prsia pre dojčiace matky z DM, rybacou mastičkou, domácou bylinkovou tinktúrou a tiež po každom dojčení nechávam zaschnúť pár kvapiek mlieka na bradavke. Nič nepomáha.

Podvedome sa začínam brániť dojčeniu.

Pomôžu mi na istý čas klobúčiky?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že daný problém nesúvisí toľko s dojčením ako takým.

V danom veku už ste tzv. mazák. Prisatie býva bez problémov. Mohlo by ísť o kvasinku, ale napadá ma aj alergia, alebo iné kožné ochorenie.

Odporučila by som návštevu dermatológa.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová