Ako liečiť začervenané miesto na prsníku?

Zodpovedané
2. jan 2020

Dobrý deň,

už druhý deň mám na prsníku začervenané miesto a hrčku, Dojčím dvojtýždňovú dcérku. Keď sme prišli z pôrodnice, tak prvé dni som si mlieko odsávala.

Teraz malinká stíha piť, prsia sú pred kojením jemne naliate. Nie sú príliš tvrdé. Keď sa dcérka napapá, tak prsia zostanú mäkké a vyprázdnené. A na jednom mieste mám hrčku a začervenané,

Nedá sa povedať, že by ma to bolelo. Skôr ma to svrbí. Z pôrodnice mi ostala ešte posledná trocha oxytocínu (vtedy som začervenané miesto ešte nemala), tak som si ho strekla do nosa. Aj som si prsník sprchovala horúcou vodou a masírovala, ale stále to tam mám.

Čo by mi na to mohlo pomôcť?

Pomôže mi kapusový list, octanová masť alebo nahrievanie infra lampou?

Je niečo z tohto naozaj účinné?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

robíte to správne - nahriať, rozmasírovať, alebo nadojčiť.

Pri dojčení skúste na stvrdnutie tkaniva tlačiť plochou prstov smerom k bradavke, alebo ak je to možné, skúste dojčiť tak, aby bábätko malo bradu v smere zatvrdlinky.

Ak by sa nedarilo, alebo by sa pridala bolesť, tak kontaktujte svojho gynekológa.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová