Ako mám postupovať pri odstavovaní dcérky od dojčenia?

Zodpovedané
22. mar 2019

Dobrý deň,

mám 32 mesačnú dcérku, ktorú jednoducho neviem odstaviť. Od narodenia spí so mnou a ešte nikdy neprespala celú noc. Budí sa na prsník pravidelne každé 2 hodiny. Už som skúšala dať čajík, mlieko a aj fľašku. Všetko odmieta. Keď je v kľude a pozerá rozprávky, tak pýta prsník. Inak vôbec ani nezaspí.

Ako mám postupovať pri odstavovaní dcérky od dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nechcete skúsiť tzv. samoodstavenie, jednoducho sa rozhodnite a povedzte, že už nie.

Je to Vaše rozhodnutie a máte naň právo. Buďte jemná, láskavá, ale dôsledná. Bez prostestu sa to samozrejme nezaobíde a predovšetkým v noci to bude boj.

Môžete skúsiť odstavenie spojiť s presunutím dcéry do vlastnej izby. Zapojte ju do príprav - vyberie si pyžamko, obliečky, skúsi si postieľku sama prichystať. Ak nie ste 100% rozhodnutá, tak zatiaľ neodstavujte. Ak by ste začala a potom povolila, všetko by sa len zhoršilo.

Držím palce a gratulujem k dlhému dojčeniu, ktoré sa len tak nevidí.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová