Ako minimalizovať problémy s dojčením?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

pri prvej dcérke som mala problémy s dojčením, nechcela sa mi prisať. Dnes už má 4 roky a zistili sme, že problém s dojčením u nej nastal kvôli tomu, že má skrátenú jazykovú uzdičku. Po pôrode mi v nemocnici neporadili, len mi kázali prikladať a takmer som dostala zápal. Chcela by som sa podobnému problému vyvarovať.

Na čo si dávať pozor pri druhom bábätku?

Ako minimalizovať problémy s dojčením?

Ďakujem

Dobrý deň,

uzdička môže, ale nemusí byť hlavným dôvodom problémov s dojčením. Najdôležitejší je kontakt s bábätkom. Dojčite tak často a tak dlho, ako bábätko chce. Byť s bábätkom koža na kožu to nie je ale vždy v pôrodnici možné.

Môžete skúsiť samoprisatie po pôrode. To je tiež veľmi intenzívny a efektívny spôsob, ako neskôr spokojne dojčiť. Skúste sa poobzerať po dobrej LP v okolí, aby ste mali kam sa obrátiť v prípade problémov. Čím skôr ich riešite, tým lepšie.

Skúste sa pozrieť na www.mamila.sk, kde nájdete aj veľa tipov.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová