Ako naučiť štvordňové dieťa správne sa prisať?

Zodpovedané
14. apr 2022

Dobrý deň,

synček má zatiaľ len 4 dni a pri dojčení má problém s prisatím. Pri dráždení pery bradavkou vôbec nevystrčí jazyk von. Keď sa prisaje a ja mám pocit, že to mlieko zo mňa ťahá, tak aj po hodine dojčenia a neustáleho prikladania nie je zaznamenaný žiaden prírastok na váhe. Keď prestanem, tak neustále plače a je hladný.

Mlieka mám celkom dosť. Moje mlieko mu odsajem a vypije ho z fľašky. Nemám silu ho trápiť, keď vidím ako sa snaží a mlieko očividne nikde.

Je možné, že sa to v kľudnom domácom prostredí zmení?

Čo môžem robiť, aby sa vedel správne prisat?

Ďakujem

Dobrý deň,

nebojte sa, všetko je ešte na začiatku. Každé bábätko, ak má dosť príležitostí to raz zvládne. Dojčite a prikladajte čo najčastejšie, skúste samoprisatie - viď www.mamila.sk. Vtedysi dáte bábätko nahé na seba a necháte ho hľadať a skúšať prisať samotné.

Poobzerajte sa po dobrej LP v okolí a po príchode domov si dohodnite konzultáciu. Mohla by Vám veľmi pomôcť.

Pokiaľ je to možné, požiadajte o dokrmovanie inak ako liekovkou - ideálne striekačkou po prste. Fľaštička bábätko len mätie a skúša potom prísávať k prsníku sejte ako k fľaštičke, čo je nemožné. Satie z fľaše az prsníka sa výrazne líši.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová