Ako odstavím 10 mesačné dieťa od nočného dojčenia?

Zodpovedané
7. apr 2021

Dobrý deň,

syn bude mať 10 mesiacov a zatiaľ ho dojčím 3x počas dňa a vždy, keď sa zobudí v noci.

Ako ho odstavím od nočného dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

odpoveď na túto otázku neviem. 10 mesačné dieťa spravidla potrebuje dojčiť aj v noci. Ono samo najlepšie vie, prečo sa chce dojčiť.

Postupné obmedzovanie, alebo skôr regulovanie dojčenia môžem odporučiť až vo vyššom veku - okolo 18 mesiacov a pod, ak mamička potrebuje dojčeniu nastaviť nejaké pravidlá.

V tomto veku povedie obmedzenie dojčenia pravdepodobne k predčasnému odstaveniu.

Ak ale chcete dieťa odstaviť, potom môžete dojčenie postupne vynechávať, až sa laktácia zníži natoľko, že dieťa už dojčenie nebude vyžadovať.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová