Ako odstavím 10 mesačného syna od dojčenia?

Zodpovedané
28. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odstavenia 10 mesačného dieťaťa. Beriem lieky, ktoré sa nesmú užívať počas dojčenia.

Umelé mlieko nechce, skúšali sme už päť druhov. Po každom bol vyhádzaný na tvár.

Ako mám postupovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že ste neuviedla, ktoré lieky užívate.

Okolo dojčenia a liekov existuje obrovská bublina mýtov a strachov, ktoré často nie sú opodstatnené. Spravidla je možné buď v dojčení pokračovať, alebo upraviť medikáciu tak, aby to bolo možné.

Ohľadom odstavenia neexistuje žiadna univerzálna rada. Ak naozaj musíte, jednoducho prestaňte.

Odmietanie UM nie je o chuti. Bábätko sa nechce vzdať dojčenia a svojej mamičky, vášho prepojenia a intímneho dotyku. Chuť nehrá rolu.

Držím palce,

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová