Ako odstavím 2,5 ročnú dcérku od dojčenia?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý deň,

2,5 ročnú dcéru stále dojčím a chcem ju už odstaviť. Neviem si s ňou dať rady. Stále je na mne prisatá. Nemá dobrý spánok, je na mne deň aj noc.

Ako ju odstavím?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

najprv sa pevne rozhodnite Vy. Nie je možné začať a v prípade ťažkostí sa k dojčeniu opäť vrátiť. Tým by ste dcéru len zmiatla.

Potom o ukončení dojčenia s dievčatkom hovorte. Vysvetlite jej, že prečo už dojčiť nechcete a rozprávajte sa o tom.

Začnite dojčenie obmedzovať, nastavovať pravidlá a dodržiavať ich. Obmedziť dojčenie napr. len na ráno a večer.

Pripravte sa, že najťažšie je obmedziť dojčenia v noci a opäť o tom hovorte. Nakojte večer a povedzte, že dojčenie bude až ráno. To dodržte.

Nečakajte, že to bude úplne bez protestov. Dojčenie je pre deti veľmi dôležité a len neradi sa vzdávajú niečoho, čo je tak príjemné.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová