Ako pomôcť 3-dňovej dcérke, ktorá sa nesnaží prisať?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

dcéra má 3 dni a sme v pôrodnici. Dcérka sa veľmi nesnaží prisávať. Vezme do úst bradavku, občas aj potiahne, ale väčšinou len tak cucká a žužle.

Po pôrode nám to tiež nešlo. Poprosila som laktačnú poradkyňu v nemocnici o pomoc a dcérka sa napokon riadne prisala aj som cítila, že ťahá. Odvtedy párkrát sa riadne prisala, ale väčšinou vcucne bradavku a neťahá. Resp. ani nedá bradavku do úst a začne plakať. Mlieko sa mi ešte nepustilo.
Snažím sa ju čo najviac prikladať, byť v kontakte koža na kožu, ale začínam chytať paniku.

Pri prvej dcére nám to tiež nešlo a skončila som so zapálenými prsníkmi.

Čo mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ospravedlňujem sa za oneskorenú odpoveď. Neviem, ako sa situácia vyvinula, ale podľa Vášho popisu sa obávam, že nemám žiadnu konkrétnu radu. Bolo by dobré situáciu vidieť a zhodnotiť skúsenou laktačnou poradkyňou.

Koža na kožu, samoprisatie v sacej polohe, časté prikladanie, striedanie pŕs. Ak dokrm, tak cievkou na prsníku, alebo po prste sú samozrejme základné rady. To všetko zrejme robíte.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová