Ako postupovať, aby 2-mesačná dcérka začala ťahať mliečko cez klobúčik?

Zodpovedané
31. okt 2023

Dobrý deň,

po mesačnej pauze, kedy som dávala bábätku umelé mliečko by som chcela opäť začať dojčiť. Mliečko stále mám, ale nie je to nič moc, keď som si ho odsávala nie je ho samozrejme veľa. Keď som skúšala dojčiť, tak malinká nechcela ťahať, mrvila sa, plakala.

Od pôrodnice som stále dojčila cez klobúčik, nakoľko mám ploché bradavky. Skúšala som to aj bez klobúčika, ale proste to nejde.

Ako postupovať, aby dcérka začala ťahať mliečko cez klobúčik?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je mi jasné, či sa bábätko dojčí alebo nie. Prisáva sa, alebo neprisáva? Ako ste dokrmovali - fľaštičkou? Pokiaľ fľaštičkou a bábätko sa teraz nechce prisať (ani na klobúčik ani priamo na prsník), bude to veľmi ťažké. Naučilo sa sať fľaštičku, technika sania z prsníka sa od fľaštičky veľmi líši.

Bábätko je však ešte malé a šanca sa rozdojčiť je pomerne veľká, takže jednoducho skúšajte a skúšajte.

Veľmi odporúčam čo najväčší tesný kontakt, správanie a prisávanie koža na kožu, teda bábo len v plienke a vy do pol tela, spoločné spanie, nosenie v šatke a pod. Všetky inštinkty a reflexy sú ešte živé, bábo všetko ešte môže zvládnuť, ale potrebuje podporiť a neustále mať možnosť tieto inštrukty využiť.

Veľmi by som odporučila pozvať si LP k sebe domov a nechať si všetko ukázať.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová