Ako postupovať, keď mám po dojčení pichľavú bolesť v bradavke?

Zodpovedané
22. máj 2023

Dobrý deň,

mám ročné dojčené bábätko a už niekoľko týždňov pociťujem po dojčení pichľavú bolesť v bradavke. Bolesť vystreľuje až hlboko do prsníka. Mám to len na pravej strane. Bolesť začína do pol hodiny po dojčení a trvá aj 2 hodiny. Nevyskytuje sa po každom dojčení. Posledné dni je však dosť intenzívna. Keď začne v noci, tak nemôžem ani spať.

Používala som aj Fucidin. Myslela som, že je to mykóza. Bez úspechu.

Ako postupovať ďalej?

Akého lekára mám navštíviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

odhadovala by som to na kvasinkovú infekciu. Môže sa prejavovať ako pálenie, rezanie, svrbenie ale aj pichanie v bradavke. Môže byť aj na jednom prsníku.

Skúste najprv Canesten masť. Treba mazať často a slabú vrstvu, pred dojčením umyť mokrou žinkou.

Ak by nezabralo, tak je možno už neskoro. Bude treba skúsiť nejaké antimykotiká na predpis. Niekedy treba preliečiť aj bábätko - tzv. múčnivka.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová