Ako postupovať, keď sa syn nebude chcieť už dojčiť?

Zodpovedané
29. mar 2019

Dobrý deň,

môj synček bude mať 9 mesiacov a dojčím ho 2-3x denne. Ranné dojčenie niekedy odmieta. Potom ho dojčím okolo 14:00 a o 20:00 hodine. V noci spinká. Koľko mám mlieka, to neviem. Keď prespí celú noc ,tak by som povedala, Vždy okolo siedmej hodiny večer mu robím nemliečnu kašu.

U syna neplatilo dojčenie na požiadanie, pretože pokiaľ nešlo mlieko potokom, tak odmietal. Umelé mlieko nechce žiadne, a to sme už skúšali 9 druhov.

Na podporu mlieka som skúšala Senovku, Benedikt, Moringu a všetko z jedál. To mi pomáhalo prvých šesť mesiacov. Skúšala som aj telo na telo, nosenie celý deň. Skúsila som všetko, čo sa odporúča a nič nepomohlo. Takže už som sa nejako zmierila s tým, že dojčenie ukončím. Jogurty mu veľmi nechutia. Chlebík s maslom mu dávam občas, no nenasýti sa z toho. Má to skôr medzi dvoma chodmi.

Čo s tým, keď už nebude chcieť dojčenie vôbec?

Ďakujem za rady a odpoveď

Dobrý deň,

ak sa dieťa dojčí takto, papá jogurty a ďalšie mliečne výrobky (mozzarella, gervais, cottage, ricotta), má pestrú stravu a zavedené aj ďalšie tekutiny (vodu), zatiaľ by som s UM nezačínala.

Ak sa dieťa dojčí cca do 1 roka, už by som UM neodporučila vôbec. V prípade, že dieťa znáša mliečne výrobky bez ťažkostí, zaradila by som aj kravské mlieko, rastlinné mlieka a mäso. Predpokladám, že prospieva dobre, váhovo je ok, je spokojné. Potom to nechajte na ňom, ako sa bude dojčiť. On sám vie najlepšie, ako mu to vyhovuje.

Ohľadom stravy - skúste zaradiť viac mliečnych výrobkov, vyššie uvedené syry (neslané).

Môžete skúsiť aj mliečnu kašu, ktorú urobíte z nemliečnej a vybraného UM, ktoré zriedite viac, než je odporúčané. Nehľaďte na množstvo, ktoré spapá. Zatiaľ sa stále s jedlom zoznamuje.

Vyhnite sa sladkému, sladkým nápojom a pochutinám ako sú chrumky, detské sušienky a pod. Sú úplne nevhodné.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová