Ako prekonať prvú laktačnú krízu u dvojmesačnej dcérky?

Zodpovedané
22. okt 2019

Dobrý deň,

moja dcérka má dva mesiace a zažívame prvú krízu. Mám taký pocit, ako keby mi ubudlo z mlieka. Zrazu nemám pocit "naliatosti " v prsiach. Malá je akási nespokojná.

Cumeľ ťahá ako o život a na prsiach sa rozčuľuje. Už som skúšala aj odsať a dať jej mlieko z fľaše, ale aj to odmietala. Cucá pekne až vtedy, keď je vyhladovaná.

Kojiť chcem.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri každej kríze predovšetkým zrušte cumlík. Tiež fľaštičku nepodávajte. Proste dojčite ako sa dá a čo najčastejšie. Skúste prekojiť pár nocí a spať spolu s bábätkom.

Dojčite ideálne koža na kožu, v sacej polohe, striedajte prsia pri jednom dojčení aj niekoľkokrát. Dojčite podľa potrieb bábätka - tak často ako chce a tak dlho, kým chce.

Nebojte sa. Podobné krízy sa občas objavia a ak ich nepokazíte cumlíkom a fľaštičkou, tak tiež odznejú.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová