Ako rozbehnúť dojčenie po operácii žlčníka?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dojčenia 5 mesačnej dcérky. Bola som na operácii žlčníka a 5 dní som strávila v nemocnici. Lekári nám neodporúčali nosiť také malé dieťa do nemocnice.

Doma sa s ňou trápili s fľašou, ktorú nakoniec prijala. Keď som prišla domov, tak sa dcérka opäť prisala na prsník. Večer veľmi plače, preto jej musíme dávať umelé mlieko.

Nikdy som nemala mlieko navyše, ale chcem ju stále dojčiť.

Dá sa ešte rozbehnúť dojčenie tak, ako to bolo pred operáciou?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počas pobytu v nemocnici zrejme trochu klesla tvorba mlieka a je to poznať zvlášť na večernom dojčení.

Skúste večer dojčiť priebežne, vlezte si do pelechu a dojčite. Ideálne koža na kožu a v sacej polohe. Tiež skúste niekoľko nocí prespať spoločne (ak doteraz spoločne nespíte).

Ak by naozaj bol nutný dokrm, môžete vyskúšať cievkou priamo pri dojčení.

Moc držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová