Ako sa dá dosiahnuť väčšie otvorenie úst dieťatka pri dojčení?

Zodpovedané
2. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dojčenia týždňového bábätka.

Ako sa dá dosiahnuť väčšie otvorenie úst dieťatka pri dojčení?

Priečnu polohu praktizujeme správne. Bradavkou prechádzam po vrchnej pere a stále je slabé otvorenie úst. Aj slabé prisatie, slabé pitie. Dokrmujem cievkou, ale nič sa nemení.

Aká je to sacia poloha?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

otázkou je, či bábätko dokáže pusinku doširoka otvoriť (napr. pri plači), alebo či nie je nejaký problém s čeľusťami.

Ak nie, skúste samoprisatie v sacej polohe. Deti v nej inštinktívne otvárajú pusinku a snažia sa prisať. Táto poloha navyše uľahčuje prisatie a možnosť vziať do úst čo najväčšiu časť dvorca. Postupne až sa začne viac dariť, skúste znižovať množstvo dokrmu.

Ak by sa nedarilo, kontaktujte LP v okolí.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová