Ako sa mám stravovať počas dojčenia?

Zodpovedané
11. jún 2021

Dobrý deň,

synček má 8 dní a narodil sa s váhou 4 420 g. Pekne papá a je spokojný. Spinká aj 4 hodiny a na prsníku býva aj hodinu.

Ako si udržím tvorbu mlieka?

Ako sa mám stravovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

gratulujem k úspešnému dojčeniu. Mám dobrú správu - dojčenie Vás nijako neobmedzuje v tom, čo jete, pijete a robíte.

Ak sa stravujete zdravo, jedzte stále rovnako. Ohľadom tekutín tiež. Tvorba mlieka sa prispôsobí potrebám bábätka jednoducho len tým, že dojčíte tak často a tak dlho, ako bábätko potrebuje.

Môžete čaj, kávu, aj alkohol (samozrejme s mierou). Časom môžete vypozorovať, že bábätku niektoré potraviny nevyhovujú - vyrážka, bolenie bruška. Potom sa im vyhýbajte. Ale tiež nemusíte a bábätku nebude vadiť nič, je to veľmi individuálne.

Prajem, nech všetko funguje bez komplikácií.

Krásne dojčenia

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová