Ako skladovať odsaté mlieko?

Zodpovedané
22. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som som sa poradiť ohľadom skladovania mlieka. Najskôr vysterilizujem nádobu, do ktorej si odsajem mlieko. Následne ho dám do chladničky a keď si idem odsať znovu, tak vytiahnem nádobu už s odsatým mliekom a dopĺňam do nej. Pred odsávaním si vždy prsia umyjem a trochu odstriekam. Dopĺňam až keď sa syn naje.

Je takýto postup správny?

Môžem dať mlieko do mrazničky?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, mlieko môžete postupne odsávať do jednej nádoby.

Odporúčania sa rôznia, ale v chladničke môže byť cca 3 dni. V mrazničke 3 - 6 mesiacov.

Mlieko sa neodporúča prelievať z jednej nádoby do druhej, lebo stráca veľké množstvo tuku.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová