Ako spojiť návštevy u lekára a dojčenie?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý deň,

dcérka má necelé štyri týždne a je dojčená na požiadanie. Nakoľko ma čakajú viaceré vyšetrenia, som veľmi nervózna z toho, ako návštevy u lekára skombinovať s dojčením. Nechcem ju brať do každej čakárne, ku každému lekárovi a zbytočne ju vystavovať chrípkam.

Navyše by sa mohlo stať, že budem v čakárni dlhšie ako dve hodiny.

Mohol by ju medzi časom manžel trochu nakŕmiť po prste odstriekaným mliekom než sa vrátim?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo treba, tak to je vziať manžela so sebou. Manžel môže bábätko počas čakania voziť v kočíku vonku, kde nehrozí nákaza a priniesť Vám ju len v prípade potreby.

Ak je to možné, skúste si dohovoriť čas návštevy a pokojne sestru informujte o možnosti, že bude treba bábätko nadojčiť, ak budete musieť čakať dlhšie.

Proste, keď je hlad, tak je hlad a bábätku to naozaj nevysvetlíte.

Nebojte sa, uvidíte, že to dobre dopadne.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová