Ako zabezpečím, aby som mala mlieko po sekcii?

Zodpovedané
16. sep 2020

Dobrý deň,

čaká ma štvrtá sekcia. Doposiaľ bola každá jedna ukončená v 36. týždni kvôli mojej cukrovke a nedarilo sa mi s dojčením. Zo začiatku som nemala mlieko a keď sa napokon pomaly spúšťalo, tak detičky sa odmietali prisať.

Ako pomôcť po sekcii spustiť mliečko?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôležité sú 2 veci. Spôsob dokrmovania v čase, keď mlieko ešte nie je. Problémom je fľaštička. Ja doporučujem dokrm striekačkou, alebo lepšie cievkou priamo pri dojčení, ak sa bábätko prisáva - viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Druhý dôležitým faktorom pre tvorbu mlieka je kontakt s dieťaťom = časté dojčenie, striedanie pŕs, dojčenie na požiadanie. Teda nie v pravidelných intervaloch, ale tak často a tak dlho, ako bábätko chce.

Skúste si tiež nájsť už teraz v okolí LP, ktorá Vás po pôrode podporí a dodá potrebné rady.

Držím palce a moc Vám fandím, aby sa na štvrtýkrát podarilo.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová