Ako zabezpečím správne prisatie?

Zodpovedané
24. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zabezpečenia správneho prisatia bábätka. Mám pocit, že úplne zle dojčím. Snažím sa o záklon hlavičky a aj o to, aby mal bradu ako prvú na prsníku.

Všade som sa dočítala, že pery by mal mať otočené smerom von. Ale môj synček má pery dovnútra. Už máme aj problémy s plynmi a bolo mi povedané, že je to kvôli zlému prisatiu.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

skúste jednoduchú vec. Nechajte bábätko prisať. Dajte si len do tzv. sacej polohy, ideálne len v plienke koža na kožu (pozri https://www.mamila.sk/).

Nepremýšľajte príliš nad technikou. Budete mať dojem, že potrebujete vysokú školu, aby ste mohli nadojčiť svoje bábätko.

V sacej polohe sa bábätko prisaje samo správne. Jedinou nevýhodou je, že sa bábätká v tejto polohe občas hnevajú a plačú, pretože im to hneď nejde. Je to namáhavé, majú hlad.

Vydržte, pomáhajte ale nechcite ho nabudúce. Nebojte sa, keď sa Vám bude zdať, že leží zle. Pokiaľ sa bude dojčiť, je to ok.

Niekedy majú v tejto polohe bábätka hlavičku úplne zaborenú do prsníka mamičky, niekedy položenú akoby stranou, všetko je správne, ak sa spokojne dojčí.

Ak to nepôjde, skúste sa obráti na niektorú LP z uvedeného webu, ktorá môže všetko uľahčiť a poradiť.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová