Ako zmierniť bolesť pri dojčení?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

už skoro 2 mesiace pociťujem bolesť pri dojčení skoro ročnej dcéry. Myslím, že by to mohlo byť nesprávnym prisatím, lebo sa od prsníkov rukami odťahuje. Zároveň silno saje a mne sa potom vytvárajú rany, ktoré sa nestíhajú zahojiť. Už dojčím so slzami v očiach.

Mastičky nezaberajú a ani v inej polohe necítim úľavu. Navyše pri dojčení zaspáva. Je buď na rukách, alebo leží vedľa mňa. Problémy začali, keď dcére vyšli horné zuby. Dovtedy bolo dojčenie od narodenia bezproblémové a bezbolestné.

Ako zmeniť prisatie pri takomto väčšom dieťati, ktoré sa bráni tomu, aby malo bradavku hlbšie v pusinke?

Ďakujem

Dobrý deň,

zuby dojčeniu nevadia. Dojčia sa bez bolesti aj deti, ktoré už majú všetky prvé zuby. Neostáva nič iné, len hľadať vhodnejšiu polohu a hlavne komunikovať s dcérou. Pri bolesti jednoducho nedojčiť a skúsiť nové prisatie. Keď sa podarí dojčiť bez bolesti, tak pochváliť. Dcéra musí vedieť, že takto je to OK.

Ďalšia možnosť je, že častým poranením mohla vniknúť do raniek infekcia a máte teraz bakteriálnu infekciu. Tam je možné odporučiť antibioticky Framykoin, ktorý je na predpis.

Veľmi držím palce, aby ste tú svoju polohu našli.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová