Ako zvýšim laktáciu počas dojčenia mesačného bábätka?

Zodpovedané
6. aug 2022

Dobrý deň,

mám mesačné bábo, ktoré bolo doteraz dojčené. Začínam mať menej mlieka i napriek tomu, že dojčím na požiadanie každú hodinu.

Viem, že často sa odporúča Senovka a Benedikt. Všade je však iné dávkovanie a plus som čítala, že z neho ženy často zapáchali. Momentálne pijem čaj Weleda.

Ako ešte zvýšim laktáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

z čoho usudzujete, že máte menej mlieka? Prsia sa už nenalievajú, bábätko nepriberá?

Búrlivá laktácia po pôrode postupne opadá, prsia sa už toľko nenalievajú. To však neznamená, že mlieka je menej. Ak dojčíte na požiadanie, striedate prsia pri jednom dojčení (pokojne aj viackrát), dojčíte tak často a tak dlho, ako bábo potrebuje) a ste často v kontakte, potom nie je dôvod na obavy.

Na dojčenie je nutný kontakt a časté dojčenie, ostatné veci sú len drobný doplnok - bylinky, homeopatiká atď.

Myslím, že máte všetko pekne rozbehnuté a len tak ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová