Ako zvýšim tvorbu mlieka?

Zodpovedané
21. mar 2019

Dobrý deň,

mám 6 týždňové bábätko a mám problém s tvorbou mlieka. Užívala som senovku s benediktom, ale množstvo mlieka sa zvýšilo iba o trochu. Teraz zháňam moringu.

Dcérku si stále prikladám, ale veľmi sa jeduje, lebo mliečka je málo.

Ako si môžem zvýšiť tvorbu mlieka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je veľmi podobný dotaz, ako jeden z predchádzajúcich. Dojčenie funguje, ak dojčíte prirodzene - na požiadanie.

Skúste saciu polohu koža na kožu, časté dojčenie v noci a spoločné spanie. Časté striedanie pŕs pri jednom dojčení. Žiadny cumlík, žiadna fľaška.

Ak je potrebný príkrm, tak len malé množstvo (cca 40 ml) cievkou pri dojčení. Návod nájdete na www.infookojeni.net.

Bylinky nič nepokazia, môžu podporiť. Ale nečakajte zázraky.

Zdravá žena dokáže svoje dieťa nasýtiť aj bez byliniek.

Veľmi držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová