Ako zvýšiť tvorbu mlieka v pravom prsníku?

Zodpovedané
19. aug 2021

Dobrý deň,

pri odsávaní mám z pravého prsníka 20 - 30 ml. Z ľavého 60 - 80 ml.
Pijem 2l čaju denne pre dojčiace matky.

Ako zvýšiť tvorbu mlieka v pravom prsníku?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto sa ťažko rieši cez internet. Mám málo informácií. Ste s bábätkom spolu? Prečo mlieko odsávate? A akým spôsobom bábätko dostáva mlieko?

Ak je bábätko hospitalizované a vy nosíte odstriekané mlieko, tak by som odporučila začať užívať bylinky Senovku grécku a Benedikt lekársky, moringu. Pravidelne odstriekavať aj v noci.

Ak ste doma, tak by bolo vhodné kontaktovať laktačnú poradkyňu, ktorá Vám pomôže zhodnotiť a upraviť polohu bábätka, prisatie.

Pokiaľ sa bábo neprisáva, tak je vhodné kŕmiť pohárikom. Taktiež by som odporúčala užívať bylinky a čo najviac času tráviť s bábätkom koža na kožu. To sú najlepšie kroky na zvýšenie tvorby mlieka.

Podávanie mlieka fľašou, používanie klobúčikov a cumlíka sú tiež významné faktory, prečo je tvorba nedostatočná.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová