Aký máte názor na olej zo Senovky gréckej Biopurus?

Zodpovedané
14. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom oleja zo Senovky gréckej BIO - Biopurus.

Máte skúsenosti s uvedeným olejom na podporu tvorby mlieka?

Aké je najefektívnejšie dávkovanie pri jeho užívaní?

Kojím často, dcérka krásne priberá. Mám však pocit, že jej nestačím.V noci sa budí dosť často.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s týmto konkrétnym prípravkom skúsenosť nemám. Moja skúsenosť ukazuje, že akékoľvek doplnky stravy sú pre dojčenie len akousi barličkou, miernou podporou, placebo efektom.

Pre spokojné dojčenie stačí dojčiť tzv. na požiadanie, tak dlho a tak často ako bábätko chce a dostatočný kontakt s ním. Požiadavky detí sa často v priebehu času menia. Niekedy chcú veľmi často inokedy majú dlhšiu pauzu.

Ony sami najlepšie vedia, kedy chcú nadojčiť. Dojčenie navyše nie je vždy len o jedle a nakŕmení. Ale je aj o nasýtení mnohých ďalších potrieb.

Nočné dojčenie je často len potrebou bábätka znovu zaspať a u prsníka je to najprirodzenejšie a najpríjemnejšie.

Časté budenie v noci je úplne bežné. Sú deti, ktoré sa počas noci dojčí každé 2-3 hodiny niekoľko mesiacov dokonca rokov.

Nemám informáciu o veku dieťaťa a frekvenciu dojčenia. Ale ak krásne prospieva, je to znak správneho dojčenia a nemyslím, že obava z nedostatočnosti je na mieste.

Krásne dojčenia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová