Bude mi znamienko prekážať pri dojčení?

Zodpovedané
12. dec 2020

Dobrý deň,

som v 7. mesiaci tehotenstva a nedávno mi vyšlo znamienko na prsnom dvorci na ľavom prsníku.

Bude to prekážať pri kojení?

Znamienko je okrúhle a nesvrbí. Je hladké a rovnofarebné.

Ďakujem

Dobrý deň,

všeobecne, ak nevystupuje, nehrozí, že by bábätku zavadzalo. Nemusíte sa obávať.

Ak však máte pochybnosti, bolo by dobré čo najskôr navštíviť dermatológa, ktorý môže prípadný zákrok včas vykonať.

Po pôrode budú prsia a bradavky vystavené veľkému náporu a akékoľvek zákroky v tejto oblasti už môžu predstavovať ťažkosti.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová