Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bude možné rozbehnúť laktáciu a prisaje sa mi bábo aj po 24 hodinách?

Zodpovedané
9. okt 2019

Dobrý deň,

som v 36. týždni a budem mať sekciu. Jednu som už mala pred šiestimi rokmi. Vtedy mi vôbec nedoniesli bábo na priloženie a ani mi nemal kto pomôcť s dojčením.

Teraz som sa rozprávala s hlavnou sestrou a nemala som pocit z ústretovosti a ochoty prikladať dieťa na prsník na jiske.

Bude možné rozbehnúť laktáciu a prisaje sa mi bábo aj po 24 hodinách?

Mám radšej zmeniť pôrodnicu i napriek tomu, že tu mám už všetko dohodnuté?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vopred je potrebné uviesť, že máte na dojčenie po sekcii nárok a to Vy aj Vaše bábätko. Samozrejme za okolností, ak všetko prebieha bez problémov a štandardne.

Väčšina pôrodníc umožňuje dojčenie pokiaľ to dovolí situácia a aj samoprisatie.

Pre bezproblémové dojčenie je správny začiatok veľmi dôležitý, teda dojčenie tak často a tak dlho, ako bábätko chce. Avšak aj po cisárskom reze je možné sa rozkojiť.

Uvidíte, ako sa budete cítiť. Pokúste sa mať bábätko čo najskôr pri sebe a apelujte samozrejme na dojčenie podľa potrieb bábätka. Je pravdepodobné, že Vám budú bábätko nosiť po 3 hodinách.

Akonáhle budete mať bábätko pri sebe, pokúste sa prikladať čo najčastejšie, vždy na obe prsia. Tie môžete striedať aj niekoľkokrát počas jedného dojčenia.

Majte v zálohe dobrú LP, ktorá môže v prípade potreby poradiť a prípadne Vás navštíviť a pomôcť v začiatkoch.

Laktáciu je možné rozbehnúť kedykoľvek. Dokonca sa môžu rozkojiť aj adoptívne mamičky. Je to len o prístupe a dôvere v seba samého.

Držím palce


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová