Budem mať plynulejší nástup dojčenia u novorodenca?

Zodpovedané
29. apr 2024

Dobrý deň,

mám skoro 3,5-ročnú dcérku, ktorú dojčím už len ráno. Večeru obmedzujem, nakoľko som tehotná a večer ma zvykne bolieť brucho. Nebýva mi najlepšie. Donedávna zaspávala večer len na prsníku, ale odkedy mi býva ťažko a nedala som prsník, zaspí aj bez toho. Neplánujem úplne odstaviť. Keď si občas ešte vypýta aj cez deň (málokedy) a cítim sa ok, dám jej. O nejakom extra toku sa nedá hovoriť.

Môže takéto dojčenie znamenať to, že budem mať plynulejší nástup dojčenia u novorodenca?

Môžem predpokladať menej problémov so spustením mlieka?

Bradavky sú stále ešte trénované a niečo sa tam stále predsa len deje, aj keď nie vo veľkom. Som už mesiac pred pôrodom.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, dá sa predpokladať, že nástup laktácie a následné dojčenie bude hladké a bez väčších problémov. Prsia sú stále v permanencii, laktácia je stále do určitej miery zabehnutá. Po pôrode sa len trochu zošliapne plyn a všetko pravdepodobne veľmi dobre "pofrčí".

Veľmi držím palce a gratulujem k predchádzajúcemu úspešnému dojčeniu.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová