Čo mi pomôže, keď začínam strácať mlieko?

Zodpovedané
29. aug 2019

Dobrý deň,

mám 2,5 mesačného syna, ktorého dojčím. V ľavom prsníku mám málo mlieka. Nestačí mu na jedno jedenie, ale v druhom mu v pohode stačí. Mám pocit, že o mlieko prichádzam.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodne odporúčam dojčiť pri každom dojčení z oboch pŕs. Nakojte z jedného prsníka a ponúknite druhý prsník. Pokojne môžete vystriedať prsia aj dvakrát.

Dojčenie z jedného prsníka nie je vždy najvhodnejšie a predstavuje ako vyššie riziko zápalu a postupné zníženie laktácie.

Pre zvýšenie laktácie v ľavom prsníku môžete teraz skúsiť dojčiť vždy z ľavého ako z prvého a dokojiť z pravého. Akonáhle sa laktácia upraví, opakujte striedavo. A to tak, že nadojčíte z ľavého, dokojíte z pravého a pri ďalšom dojčení začnete pravým a končíte ľavým.

Tento režim by mal počas niekoľkých dní laktáciu porovnať a upraviť. Je veľmi bežné, že aj tak môže byť jeden prsník preferovanejší. Býva to veľmi častý jav.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová