Čo si mám zbaliť do pôrodnice na rozbehnutie mliečka?

Zodpovedané
16. feb 2021

Dobrý deň,

som prvorodička a chcela by som sa poradiť ohľadom dojčenia.

Čo odporúčate zbaliť do pôrodnice z potravín pre rozbehnutie dojčenia?

Aké maškrty a nápoje?

Je pravda, že na mliečko je najlepší hroznový mušt ?

Akú minerálku a čaje by som si mala zbaliť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

do pôrodnice z pohľadu dojčenia odporúčam hojivú masť (PureLan, Weleda, kokosový olej) na bradavky, vložky do podprsenky v dostatočnom množstve.

K úspešnému rozbehnutiu laktácie odporúčam predovšetkým skoré prisatie po pôrode - ideálne samoprisatie a čo najskoršej rooming in. Ďalej dojčenie podľa potrieb dieťaťa (min po 3 hodinách).

Čo sa týka druhu nápojov, tak netreba žiadne špeciálne nápoje. V pôrodnici býva k dispozícii čaj pre dojčiace ženy.

Ohľadom maškŕt - odporúčam to, čo máte rada, čo Vám chutí a na čom si zmlsnete 🙂. Tiež odporúčam si vopred vyhľadať laktačnú poradkyňu z okolia, na ktorú sa môžete obrátiť v prípade problémov po pôrode.

Tiež sa môžete pozrieť na web https://www.mamila.sk/sk/uvod/, kde nájdete veľa užitočných informácií.

Prajem pohodový pôrod a dojčenie.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová