Čo to mám okolo bradavky?

Zodpovedané
11. aug 2021

Dobrý deň,

okolo bradavky mám čudnú červenú kožu, ktorá má polmesiacový tvar. Celý prsník je svrbivý a mám v ňom nepríjemný pocit.
Lanolin nepomáha. Skúšala som čajovník a po ňom mám pocit, že svrbenie trocha ustupuje.

Čiastočne dojčím 7 mesačné dieťa. Cievkujem pre nedostatok materského mlieka. Nenosím podprsenky a ani tesné oblečenie. Umývam sa len čistou vodou, občas detský mydlom.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo by ísť o kvasinkovú infekciu - svrbenie pálenie, rezanie pri dojčení. Odporúča sa liečba Canestenom. Zvyčajne býva na oboch prsiach a niekedy je spojená aj s múčnivka u bábätka.

Ak sa nejedná o kvasinku, odhadujem atopický ekzém. Bude potrebné sa obrátiť na dermatológa.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová