Dcérka má 8 mesiacov a dojčená bola do 1,5 mesiaca. Dá sa ešte získať naspäť mlieko?

Zodpovedané
23. apr 2021

Dobrý deň,

dcérka má 8 mesiacov a dojčená bola do 1,5 mesiaca.

Dá sa získať naspäť mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

to je veľmi zaujímavý dotaz. Odpoveď rozhodne nebude jednoznačná.

Rozkojiť sa môžu aj adoptívne mamičky, takže všeobecne áno, možné to je.

Teraz z praxe - nebude to ľahké, určite budete potrebovať spoluprácu bábätka, ktoré je teraz zvyknuté na iný spôsob kŕmenia a je otázka, či sa bude chcieť dojčiť. Rozkojiť sa môžete jednoducho tak, že sa bábätko začne dojčiť. Bude sať, bude stimulovať tvorbu mlieka.

Úprimne po 8 mesiacoch, by to bol malý zázrak. Rozhodne to stojí za pokus.

Moc a moc držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová