Dcérku často kojím. Môže sa prejesť?

Zodpovedané
19. jún 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dcérky, ktorá má viac ako 3 týždne. Je plne kojená a priberá. Od predvčera robí to, že chce len prsník a potom spí cez deň väčsinou na mne. Keď ju preložím inde, tak do 10 minút strašne plače a zase chce prsník. V noci spinká pekne. Nejako mi to neprekáže, len ma začínajú bolieť bradavky.

Môže to byť kríza?

Ráno a večer si musím vždy odsať mliečko a až potom dať dcérke prsník, lebo jej veľmi tečie a nervačí sa. Potom mliečko dávam do mrazničky na horšie časy.

Robím správne?

Nemôže sa dcérka prejesť, keď sa tak často kojí?

Za odpoveď ďakujem
Bia

Dobrý deň,

robíte všetko absolútne správne. Dojčíte na požiadanie, užívate si bábätko a doprajete mu toľko kontaktu, koľko potrebuje. Dojčené bábätko sa nepreje a faldíky z dojčenia sa dajú ľahko vybehať.

Časom sa produkcia mlieka prispôsobí potrebám bábätka.

Čo vám môžem odporučiť, tak to je skúsiť šatku alebo nosič. Bábätko sa v ňom cíti dobre a je v kontakte s mamičkou a mamička má potom voľné ruky.

Krásne materstvo

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová