Dostávajú sa počas menštruácie hormóny do materského mlieka?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

dnes som bola s 15-mesačnou dcérou v poradni. Pediatrička povedala, že ak ešte dojčím a už mám menštruáciu, tak mám prestať dojčiť. Vraj sa do mlieka dostávajú hormóny a to nie je zdravé pre malú.

Menštruáciu som zatiaľ mala len 1x pred cca 1,5 mesiacom.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

naozaj sa nemusíte obávať, že by menštruácia akokoľvek negatívne ovplyvňovala materské mlieko. Niektoré mamičky menštruujú už po šestonedelí a rozhodne nemusia odstavovať.

Informácia od pediatričky je v tomto prípade úplne nepravdivá. Môžete zaznamenať rozdiel v toku mlieka. Niekedy bábätko negatívne reaguje na chuť mlieka, ktorá môže byť menštruáciou ovplyvnená, ale nič z toho pre neho nenesie žiadne riziko. Bez starostí dojčite ďalej.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová