Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Existujú nejaké spôsoby ako zvýšiť tvorbu mlieka po sekcii?

Zodpovedané
15. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prípravy na dojčenie. Pri prvej dcére som mala sekciu a mlieko takmer žiadne, no vydržala som iba 3 dni. Teraz by som sa chcela na to pripraviť, aby sme to zvládli čo najdlhšie viete mi nejako poradiť.

Existujú nejaké spôsoby ako zvýšiť tvorbu mlieka?

Som v 25. týždni a budem mať zase sekciu

Ďakujem

Dobrý deň,

po cisárskom reze je dojčenie možné viac menej bez problémov. Problémom býva včasné priloženie a prisatie a rekonvalescencia, kedy je niekedy ťažké mať bábätko ihneď pri sebe a prikladať. Preto laktácia niekedy prichádza neskôr a pri dojčení môže byť viac komplikácií.

Pokiaľ to bude možné, skúste dohovoriť popôrodný bonding s oteckom. Bábätko skúste čo najskôr prikladať a to tak často, ako to bude možné (každé 3 hodiny nestačí). Ak bude treba dokrm, skúste požiadať o dokrm alternatívnym spôsobom (teda nie fľaštičkou). Akonáhle budete doma, prikladajte a dojčite čo najčastejšie, striedajte prsia aj viackrát za jedno dojčenie, skúste saciu polohu koža na kožu a nechajte bábätko prisať sa samo.

Nebojte sa, to, že to nevyšlo prvýkrát neznamená, že druhýkrát to bude rovnaké. Naopak, je skvelé, že chcete dojčiť a moc Vám držím palce.


Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová