Je Benedikt a Senovka príčina toho, že mám menej mlieka?

Zodpovedané
11. apr 2023

Dobrý deň,

necelé 2 týždne užívam Benedikt a Senovku. Posledný týždeň mám pocit, že mám menej mlieka.

Môže to byť kvôli tabletkám, aj keď majú mať opačný účinok?

Ďakujem

Dobrý deň,

predpokladám, že ste začali produkty užívať na podporu laktácie. Nie som veľký priaznivca doplnkov stravy pre zvýšenie laktácie. Bylinky môžu laktáciu mierne podporiť. Väčšinou ide o podporu a zrýchlenie metabolizmu a krvotvorby. Stimulácia laktácie je ďalší "vedľajší produkt" tohto procesu.

Na podporu tvorby mlieka je zásadné a najdôležitejšie časté a efektívne dojčenie tak často a tak dlho ako bábätko chce a potrebuje. Plus spoločné spanie, časté striedanie pŕs pri jednom dojčení. Veľmi dobrá je tzv. sacia poloha.

Neviem, ako sa bábätko teraz a skôr dojčilo a dojčí, ako je staré, ako dojčenie vyzerá, ako sa dojčí v noci. To sú dôležité parametre pre návrh ďalšieho postupu.

Bylinky sú fajn, ale rozhodne Vám dostatok mlieka nezaručí, rovnako ako veľmi pravdepodobne nie sú dôvodom na zníženie tvorby mlieka.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová