Je možná tvorba mlieka tri mesiace po zastavení laktácie?

Zodpovedané
15. okt 2020

Dobrý deň,

zastavovala som laktáciu po pôrode cca dva mesiace z dôvodu užívania liekov. Teraz som piaty mesiac po pôrode a objavili sa mi pod pazuchami také gule, ako keď som zastavovala laktáciu. Prsia sú veľmi zdurené a citlivé, bradavky svrbia.

V ľavom prsníku mám nezhubný nádor. Kontrolu v Mama centre mám po roku až o dva týždne.

Je možné, že ešte by tam bolo mlieko?

Alebo ide o upchaté žľazy?

Ďakujem

Dobrý deň,

je mi ľúto, ale na tento dotaz je veľmi ťažké odpovedať. Potrebovala by som poznať viac detailov ohľadom priebehu zastavovania laktácie, medikáciu.

Bolo by dobré danú "hrču" aj vidieť. Ak ste sa liečila s nezhubným nádorom, obráťte sa na svojho ošetrujúceho lekára a dohodnite vhodný postup.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová