Je možné dojčenie po 4 - 5 týždňovej pauze?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som som sa poradiť ohľadom toho, či je možné rozbehnúť dojčenie po 4 - 5 týždňovej pauze. Od narodenia som dojčila necelé 2 mesiace, no väčšinou som musela ešte vždy dokrmovať umelým mliekom z fľaše. Po čase som stratila mlieko úplne.

Synček sa vie stále pekne prisať a ja by som chcela znovu skúsiť dojčenie.

Stačí ho len často prikladať, aby sa rozbehla laktácia?

Alebo to už nie je možné?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

u dojčenia nikdy nemožno povedať, že niečo nejde. Zažila som v praxi už pekných pár malých "zázrakov".

Ak syn chce, pokojne ho prikladajte, skúste k prsníku pridať dokrm cievkou. Tak bude sať prsník, zároveň dokrm a laktácia bude viac stimulovaná. Syn bude pri prsníku rád a vlastne sa bude "normálne dojčiť".

Zbavíte sa fľaštičky a šanca na rozkojenie je vyššia. Pripravte sa ale na častejšie dojčenie (veľmi vhodné na rozkojení by bolo spoločné spanie a časté dojčenie v noci).

Návod na dokrm cievkou je na https://www.mamila.sk/sk/uvod/. U vás sa laktácia postupne opäť dostaví. Môžu sa rozkojiť adoptívne mamičky, tak prečo nie vy.

Je skvelé, že sa o to opäť chcete pokúsiť a moc Vám fandím a držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová