Je normálne, že jeden mliekovod produkuje hnedé kolostrum?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

som v 34. týždni tehotenstva a pri stlačení bradaviek mi vytečie zopár kvapiek kolostra. Býva väčšinou žltkasté. Z mliekovodu na pravom prsníku mi však pri stlačení vytečie tmavá kvapka. Na pohľad sa vždy zľaknem, že je to krv. Keď to otlačím do vreckovky, je to skôr oranžovo-hnedé.

Na gynekológii mi lekárka povedala, že to mám sledovať. Prípadne ma pošle na sono. Na internete som sa dočítala, že kolostrum môže byť niekedy zafarbené na hnedo. Som z toho trochu znepokojená.

Je normálne, že jeden mliekovod produkuje hnedé kolostrum?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že nie je potrebné znepokojovať sa. Kolostrum môže byť zafarbené aj krvou.

Prsia sú veľmi prekrvené, začínajú sa pripravovať na dojčenie. Farba kolostra a potom aj materského mlieka sa bude meniť.

Je dobré, že situáciu sledujete aj s lekárkou. Ak by ste boli nepokojná, pokojne si zájdite na sono.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová