Je v poriadku, keď 8 dňové bábo po dojčení vyvráti malé množstvo mlieka?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

mám 8 dňové bábo, ktoré po dojčení vyvráti malé množstvo mlieka.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to úplne normálne a nič neobvyklé. Grckanie sa objavuje najčastejšie do 3. mesiaca veku, ale občas aj dlhšie.

Spozornite v prípade, že by sa množstvo mlieko zvyšovalo a bábätko by zvracalo oblúkom. Ďalej v prípade, že by sa pridali ďalšie ťažkosti ako hnačky alebo naopak zápcha, hlienovitá stolice, ubúdanie na váhe pod.

Vami opisované "grckanie" je však úplne normálne.

Krásne dojčenia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová