Má 5 mesačný syn problém so stolicou kvôli dojčeniu?

Zodpovedané
16. dec 2019

Dobrý deň,

mám plne dojčeného 5 mesačného syna, ktorý začal v noci zle spávať. Tak ho dojčím viackrát. Už týždeň má redšiu stolicu. Najskôr ju mal dvakrát za deň, teraz ju má 3-4x denne. Predtým spával v noci aj 8 hodín, takže nemal toľko mlieka.

Odkedy je v noci dojčený 3 - 5x, tak má problém so stolicou. Tá je žltá.

Je to kvôli dojčeniu?

Mám menej dojčiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

farba aj početnosť stolice je OK. Dieťa má byť dojčené tak často a tak dlho, ako potrebuje. Frekvencia stolice môže mať súvislosť s frekvenciou dojčenia, ale riešenie nie je dojčenie obmedzovať.

Pokiaľ nemá iné problémy, berte to tak, že takto časté dojčenia je jeho potreba.

Moja skúsenosť ukazuje, že ak zasahujeme do početnosti a dĺžky dojčenia, je to veľmi často na úkor potreby dieťaťa a môže dôjsť k problémom s dojčením, predčasnému odstaveniu.

Každé dieťa je iné a jeho metabolizmus sa postupne vyvíja a s ním aj jeho potreba sa dojčiť vylučovať. Verte, že je to teraz tak, ako má.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová