Má si dieťa po dojčení poležiačky odgrgnúť?

Zodpovedané
6. dec 2019

Dobrý deň,

nedávno sme sa naučili kojiť poležiačky, len neviem ako to je s odgrgrnutím.

Mám dieťa nechať po takomto dojčení odgrgnúť?

Čo ak zaspí?

Môže pri dlhšom dojčení bolieť dieťatko ručička, na ktorej leží?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odgrgnutie nie je bezpodmienečne nutné. Ak bábätko netrpí refluxom, nebudí ho prípadné grckanie, tak pokojne ho uložte ideálne na bok. Nie je nutné sa tým stresovať.

Čo sa týka bolesti - verte, že keby bola poloha bábätku akokoľvek nepríjemná, dojčiť sa nebude a dá Vám to ako sa patrí najavo.

Krásne dojčenia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová