Má zmysel dokrmovať trojmesačnú dcéru?

Zodpovedané
31. júl 2019

Dobrý deň,

mám trojmesačnú dcérku. Po príchode domov z pôrodnice jej 3 týždne stála váha, dokonca chudla. Kojila som ju, ale musela som dokrmovať. Stále som ju pred dokrmovaním umelého mlieka nakojila a potom ešte vypila 60 ml.

Posledné týždne však odmieta umelé mlieko. Vypije možno dvakrát za deň 30 ml.

Má zmysel dokrmovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak to chápem správne, teraz dojčíte na požiadanie. A to tak často a tak dlho, ako dcéra chce. Plus k tomu dostáva 2x 30 ml UM.

Ak je to takto a dcéra prospieva (dostatočne ciká, pribúda na váhe a je celkovo spokojná), dokrm netreba.

Možno povedať, že sa Vám podarilo prestáť počiatočné ťažkosti a môžete výlučne dojčiť. Stále na požiadanie podľa potrieb bábätka.

Gratulujem

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová