Mám málo mlieka v jednom prsníku. Čo môžem spraviť pre záchranu a podporu tvorby mlieka?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

dojčím dvojtýždenné bábätko a mám pocit, že v pravom prsníku mám menej mlieka. Po najedení z pravého prsníku ešte stále hľadá ako keby je hladná. Snažím sa pravidelne stravovať, pijem čaj pre kojacie maminky, Karamalz hnedé pivo, rascovú polievku. Od dnes pridávam Senovku + Benedikt.

Čo ešte môžem spraviť pre záchranu a podporu tvorby mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

preferencia jedného prsníka je obvyklá a pomerne častá. Každé dojčenie praktizujte z oboch pŕs. Pri ďalšom dojčení začínajte z toho, z ktorého ste končili. Pokiaľ začnete z pravého, potom dajte ľavé a potom ešte raz pravé nakoniec. Tak sa laktácia v prsníku ešte viac stimuluje. Niekedy však preferencie prevládne a bábätko sa nakoniec od jedného prsníka odstaví. Nijako to nevadí, možno dojčiť bez problémov čo i len z jedného prsia.

Dojčenie najlepšie podporíte opäť a iba dojčením. Dojčite tak často a tak dlho, ako chce bábätko. Čaje a bylinky pokojne berte, ale nečakajte zázraky. Určite môžu podporiť, ale najdôležitejší je dostatočný kontakt s bábätkom.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová