Mám po kojení odsávať mliečko zo zapáleného prsníka?

Zodpovedané
24. sep 2019

Dobrý deň,

už týždeň bojujem so zápalom prsníka. Beriem aj ATB a synčeka stále kojím.

Mám po kojení aj odsávať ešte mliečko zo zapáleného prsníka?

Nepomôže mi zmena polohy pri kojení?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak je zápal už preliečený a syn sa z prsníka normálne dojčí, potom už nemusíte odsávať.

Len ak by ste cítila, že sa prsníka po dojčení neuľavilo a je stále horúci, ťažký, tak potom áno. Ale len do úľavy. Prsník po dojčení chlaďte. Môžete skúsiť obklady z tvarohu, kapusta, strúhané zemiaky.

Čo sa týka polohy, tak záleží, či cítite niekde konkrétne prsník opuchnutý - hrču v určitej časti. Ak áno, skúste dojčiť tak, aby bábätko malo brada v smere hrče. Napríklad ak je hrča vo vonkajšom dolnom kvadrante, dojčite vo futbalovej polohe.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová