Mám si odsávať mlieko, keď mi ide kolostrum?

Zodpovedané
4. júl 2019

Dobrý deň,

som v 16. týždni a čakám druhé dieťa. Prvý syn má 1,5 roka a už asi 10 mesiacov nekojím. Väčšinou som si stláčala prsia, aby mi vyšlo mlieko. Bola som nútená prestať kojiť.

Dnes som si silnejšie stlačila bradavky a začalo mi vytekať dosť kolostra. Beriem Duphaston na udržanie.

Je potrebné odsávať mlieko?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nie, nechajte proces prirodzene postupovať.

Po pôrode začnite čo najskôr prikladať podľa potreby bábätka (najdlhšie po 3 hodinách). Snažte sa byť v neustálom kontakte s bábätkom, len tak sa laktácia správne rozbehne.

Ak by nastali problémy, neváhajte kontaktovať dobrú LP. Tá najmä v začiatkoch dojčenia môže veľmi pomôcť a všetko uľahčiť, aby ste mohli dojčiť tak dlho, ako vám a bábätku bude vyhovovať.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová