Mám stvrdnutý ľavý prsník. Ide o upchatý mliekovod?

Zodpovedané
28. apr 2020

Dobrý deň,

už pár dní mám stvrdnutý ľavý prsník z ľavej strany pod pazuchou. Asi ide o upchatý mliekovod. Teplotu nemám, začervenané a ani nahriate to nie je.

Snažím sa to masírovať aj dať piť dcérke, len z toho prsníka jej to veľmi nejde. Odsávanie tiež veľmi nefunguje. Cítim to aj také naliate a už som bezradná.

Čo mi odporúčate?

Existuje nejaká mastička na uvoľnenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

drobná hrčka, zdurenie či hrčka v podpazuší sa pri dojčení občas objavuje.

Ide o tzv. prídavnú žľazu. Odporúča sa ľadovej, chladiť, naopak odsávanie ani dojčenia nepomôže.

Ak by sa prikladaním ľadu nezlepšilo, kontaktuje svojho gynekológa.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová