Mesačná dcérka sa nechce prisať. Je ešte šanca na kojenie?

Zodpovedané
2. aug 2019

Dobrý večer,

dcérka bude mať v piatok mesiac. Prvé dva týždne bola v inkubátore, tak sa nechce prisať k prsníku.

Za 24 hodín dokážem odstreknúť maximálne 20 ml mlieka, ale to ma už bolia prsty aj a prsník.

Má zmysel v tom pokračovať?

Môže sa ešte stať, že dcérka začne papať z prsníka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mesačné bábätko má stále šancu na výlučné dojčenie. Je to však spojené s akýmsi reštartom, ktorý podmieňuje naprosto zásadne neustály kontakt s bábätkom - nosenie v šatke, spoločné spanie.

Ďalej je dôležité úplne sa zbaviť fľaštičky a dokrmovať cievkou cez prst. Dieťa neustále prikladať, ideálne v sacej polohe. Žiaden cumlík.

Laktácia sa pri hore uvedenom postupe postupne zlepší a bábätko sa začne postupne dojčiť.

Vo vašom prípade odporúčam sa spojiť s dobrou LP v okolí, ktorá so všetkým poradí a pomôže. Ukáže dokrm, saciu polohu https://www.mamila.sk/.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová